ŻARÓWKI LED I AKCESORIA DO LAMP

Spot Light, Nowodworski, Alfa Sosnowscy,

ŻARÓWKI LED I AKCESORIA DO LAMP

16 sierpnia 2021 Kinkiety Lampa stołowa Lampy Lampy ścienne Lampy sufitowe Lampy sufitowe wiszące Lampy wiszące Żarówki 0

Oferowane przez nasz sklep internetowy lampy wiszącelampy podłogowe czy kinkiety nierzadko są małymi dziełami sztuki designu, jednak nie mogłyby spełniać swojej funkcji bez dopasowanych do nich żarówek i innych niezbędnych akcesoriów.

DOSTĘPNE RODZAJE ŻARÓWEK:

  • żarówki halogenowe – wyposażone w żarnik wolframowy, wypełnione gazem szlachetnym z halogenem (np. jodem) regulującym żarnik. Świecą do 2 tys. godzin, przy czym pobierają o 30% mniej energii niż tradycyjne żarówki. Najczęściej stosowane są oświetleniu ogólnym, ale pozwalają również na tworzenie akcentów świetlnych. Światło w lampach halogenowych cechuje się barwą bielszą niż w tradycyjnych, stąd też sprawdzają się jako oświetlenie punktowe.
  • żarówki LED – zbudowane są z małych diod elektroluminescencyjnych umieszczonych w specjalnej oprawie pozwalającej zamontować je w miejscach, gdzie uprzednio znajdowały się tradycyjne żarówki. Występują w wielu formach – jako pojedyncze świetlówki, taśma samoprzylepna lub moduły. Listwy oraz taśmy często stosowane są np. wewnątrz garderoby, listwy można umieścić np. na podłogowej łazience. Mogą świecić nawet do 50 tys. godzin.
  • żarówki wolframowe (tradycyjne) – zbudowane z wykonanego z wolframu włókna żarowego, które daje światło pod wpływem prądu, zamkniętego w szklanej bańce – stanowiącej próżnię bądź wypełnionej mieszaniną gazów (w tym szlachetnych). Świecą przez około 1 000 godzin, wiernie oddają kolor, dają światło o barwie ciepłej bieli. Phenomena Light oferuje ozdobne żarówki tradycyjne z dekoracyjnie poprowadzonym drucikiem wolframowym – idealne do lamp stołowych lub wiszących w stylu vintage.
  • świetlówki liniowe – wytwarzają światło w wyniku wyładowań elektrycznych w parach rtęci o niskim ciśnieniu. Efektem tego procesu jest światło ultrafioletowe, które luminofor – biała substancja pokrywające rurę od środka, zamienia w światło widzialne. Do zalet świetlówek liniowych należy niewielki pobór energii, a co za tym idzie – oszczędność, świecą około 10 tys. godzin, a ponadto można je wytwarzać w różnych temperaturach barwowych. Doskonale sprawdzają się przy równomiernym oświetlaniu dużych pomieszczeń.

Dla naszych klientów lubiących niespodzianki i szukających niestandardowych rozwiązań przygotowaliśmy żarówkę LED RGB firmy EKO-LIGHT, świecącą w kilkunastu barwach światła, które możemy zmieniać za pomocą dołączonego do produktu pilota. Kolejną z ciekawostek dostępnych w naszej ofercie jest muzyczna żarówka LED wyposażona w głośnik bluetooth – dzięki niej nie tylko możesz swobodnie zmieniać barwę światła w pomieszczeniu, ale także słuchać ulubionej muzyki w dobrej jakości!